podręcznik

 • Dodaj recenzję:
 • Wydawnictwo: Sassebi Alina Palichleb
 • Waga: 0.77 kg
 • Dostępność: jest w magazynie księgarni

 • Historia ceny
  Najniższa cena 30 dni przed zmianą: 78,00 zł brutto
 • Wysyłka: w ciągu 24 godzin
 • szt.
 • 86,50 zł / szt.
 • Paypal, Przelew bankowy, PayU, Kurier Pocztex Kurier 48 - Płatność za pobraniem, Paczkomaty InPost - Płatność za pobraniem

Język ciała i sygnały uspokajające u koni

 

Po przeczytaniu tej książki wrócisz do swojego konia z świeżą motywacją poznania jego świata bliżej. Niemy język koni jest dla każdego z nas fascynujący. Poznanie sygnałów uspokajających i ćwiczenie stosowania ich w komunikacji z koniem, zdecydowanie przybliża nas do tego by koń nam bardziej ufał. Sama chęć wypatrywania sygnałów języka ciała u koni, podnosi naszą wrażliwość na te piękne zwierzęta i otwiera nowy rozdział w naszych relacjach z nimi.

Sygnały uspokajające u zwierząt są bardzo subtelnym językiem. Autorka książki poznała je najpierw u psów i miała marzenie, by zostały opisane u koni. Niewiele się zastanawiając, zakasała rękawy i ruszyła do stajni wyposażona w kamerę i notatki. Niektóre sygnały można było uchwycić dopiero po obejrzeniu nagrań wideo w zwolnionym tempie. Dzięki wnikliwym analizom Rachaël, czytelnik może mieć teraz w ręce cenne źródło wiedzy o języku ciała koni.

Lektura tej książki ułatwi Ci rozpoznawanie sygnałów uspokajających, zachowań przerzutowych, sygnałów stresu i sygnałów dystansujących, a tym samym ocenę z którym bodźcem twój koń sobie poradzi, a z którym nie. Dowiesz się jak uspokoić konia zanim jego napięcie nadmiernie wzrośnie i koń wyrwie się spod kontroli.

„Co niepokoi mojego konia” pomoże Ci zinterpretować sygnały wysyłane przez konie w odpowiedzi na bodźce z otoczenia. Sygnały te są obecne w ruchach ciała koni i ich mimice i służą komunikacji, lecz bywają tak subtelne, że często umykają uwadze człowieka. Celem niniejszej książki jest umożliwienie opiekunom koni wyjątkowego wglądu w świat tych zwierząt.

 

Znajdziesz w niej:

– szczegółowy opis sygnałów używanych przez udomowione konie w celu komunikacji, ze szczególnym uwzględnieniem sygnałów uspokajających;

– 275 zdjęć ilustrujących różne komunikaty, sygnały uspokajające, sekwencje zachowań i zmian w mimice;

– stopnie komunikacji obrazujące w jaki sposób, w zależności od odczuwanego napięcia, konie reagują na bodźce z otoczenia;

– wskazówki jak wykorzystać stopnie komunikacji i sygnały uspokajające by ułatwić socjalizację konia, uzyskać lepsze efekty w jego szkoleniu i zwiększyć dobrostan zwierzęcia.

– kompendium wiedzy na temat psychologii stresu towarzyszącego koniom w ich codziennym życiu, będące cenną alternatywą do stricte medycznego spojrzenia na ten temat

 

Dlaczego powinieneś mieć tą książkę?

 1. Sygnały uspokajające to kolejny dodatek do Twojej narzędziowni w pracy z końmi.
 2. Budując relacje oparte na zaufaniu i wzajemnym szacunku, poznanie kolejnych zachowań-komunikatów koni są kluczowe.
 3. Jeśli szukasz dobrych mentorów, którzy będą Cię inspirować w Twojej końskiej przygodzie,to Rachaël Draaisma zdecydowanie jest dobrym wyborem.

Tytuł oryginalny: Language signs and calming signals of horses: recognition and application

Autor:  Rachaël Draaisma

Przekład: Ewa Rumistrzewicz-Szweycer

Wydawca:  Sassebi

ISBN:  978-83-945135-4-2

Rok wydania:  2022

Stron:  224

Oprawa:  twarda

Wymiary:  17x24,5cm