Jak lepiej jeździć konno cz.1+2+3 (DVD cz.1)

 • Dodaj recenzję:
  (Zobacz recenzje)
 • Wydawnictwo: GALAKTYKA
 • Waga: 1.4 kg
 • Dostępność: jest w magazynie księgarni

 • Historia ceny
  Najniższa cena 30 dni przed obniżką: 97,50 zł brutto
 • Wysyłka: w ciągu 24 godzin
 • komplet
 • 89,00 zł / komplet
 • Paypal, Przelew bankowy, PayU, Kurier Pocztex Kurier 48 - Płatność za pobraniem, Paczkomaty InPost - Płatność za pobraniem, Paynow

Jak lepiej jeździć konno?

Część 1

Wyczucie w jeździe konnej jest podstawą komunikacji z koniem, z własnymi odczuciami, z instruktorem.

Jak lepiej jeździć konno? Z pewnością wiele osób, rozsmakowanych w jeździe konnej zadaje sobie takie pytanie. Każdy chciałby rozwijać swe umiejętności, nie poprzestając na tym, do czego już doszedł.

Ta książka z pewnością będzie pomocna w obraniu drogi do lepszej, bardziej świadomej, jazdy konnej. Jeździectwo to niekończąca się przygoda w doskonaleniu siebie, i uzyskiwaniu coraz pełniejszego porozumienia z koniem.

Jazdy konnej można się nauczyć tylko przez praktykę, ale czytanie wartościowych książek jest ważnym elementem uzupełniającym.

Wojciech Mickunas

 

Spis treści:

Wstęp

Osiem kroków

I. Harmonijny balans

II. Gaz i hamulec

III. Lepszy dosiad

IV. Skuteczniejsze oddziaływanie

V. Więcej rozluźnienia

VI. Lepsze skoki

Spis haseł

Część 2

Jeżeli w trakcie zaawansowanego szkolenia konia pojawią się problemy, musisz zająć się nimi od podstaw, najlepiej sięgając po rozwiązania sprawdzone w praktyce!!!

W książce 'Jak lepiej jeździć konno2' Christoph Hess, korzystając ze zdobytej wiedzy i doświadczenia, podpowiada jak radzić sobie z przeszkodami, z którymi w praktyce może spotkać się każdy jeździec.

Wszystkie zagadnienia autor przedstawia według bardzo trafnego schematu: rozpoczyna od analizy problemu, mającego najczęściej przyczynę w podstawowym wyszkoleniu konia, by następnie, krok po kroku, zbudować koncepcję jego rozwiązania, w oparciu o przepuszczalność, równowagę oraz wzajemne zaufanie jeźdźca i konia.

Część 3

Pytania do Christopha Hessa dotyczące problemów szkolenia koni i jeźdźców spowodowały wydanie trzeciej książki z serii "Jak lepiej jeździć konno".

Z perspektywy autora najważniejsze jest oparte na solidnych podstawach szkolenie podstawowe, zarówno dla każdego startującego w zawodach jeźdźca z ambicjami, jak i dla jeźdźców uprawiających ten sport rekreacyjnie.

Proponuje on rozwiązywanie poszczególnych problemów na podstawie własnej wieloletniej praktyki.

Czytelnik również znajdzie tu rady i wskazówki o wymiarze ponadczasowym, być może zapomniane, a przypomniane teraz i mogące być w codziennej pracy pomocą o decydującym znaczeniu.

Odpowiedzi udzielane przez Christopha Hessa przekonają Czytelnika, że autorowi leży na sercu jeździectwo zgodne z naturą konia, dlatego stara się także przy każdej okazji wzbogacać wiedzę o koniach.

Trzecia już pozycja z cyklu "Jak lepiej jeździć konno" z pewnością pomoże Czytelnikom w doskonaleniu umiejętności jazdy konnej i obchodzenia się z końmi. Dlatego warto ją uważnie przeczytać i wykorzystywać w praktyce zawarte w niej porady.

WOJCIECH MICKUNAS

Autor:  Hess Christoph, Schlemm Petra

ISBN: 9788375790535 + 978-83-7579-097-9 + 978-83-7579-604-9

Stron:  140 + 176 + 188

Oprawa:  miękka

Wymiary:  16x24 cm