Jak uczyć dzieci jazdy konnej

 • szt.
 • 82,00 zł / szt.
 • Paypal, Przelew bankowy, PayU, Kurier Pocztex Kurier 48 - Płatność za pobraniem, Paczkomaty InPost - Płatność za pobraniem

Wielokrotnie w książkach wskazywano na szczególną relację pomiędzy dziećmi i końmi. Każdy instruktor, który zajmuje się nauczaniem najmłodszych, potwierdzi, że praca ta daje wyjątkowo dużo radości i satysfakcji.

Dzieci są pełne zapału, chcą stale odkrywać, poznawać i próbować, a wrodzona ciekawość skłania je do nieustannego poszukiwania nowych wrażeń i przygód.

Stajnia doskonale spełnia te potrzeby, dając im niezliczone możliwości aktywnego spędzania czasu i gromadzenia doświadczeń poprzez interakcje ze zwierzętami, innymi dziećmi, zabawę na sianie i na łące albo przejażdżki traktorem. Nawet drobiazgi wzbudzają ich zachwyt, pochłaniając uwagę i zajmując na wiele godzin. Mali jeźdźcy przejawiają ogromną chęć do nauki, z uwagą i zainteresowaniem chłoną bodźce, a konie odkrywają wszystkimi zmysłami: głaszcząc ich sierść,  pozwalając sobie dmuchać w twarz, wdychając zapach ich grzywy.

Podręcznik został wydany przez Niemiecki Związek Jeździecki. Skierowany jest do instruktorów i trenerów małych jeźdźców, którzy szukają nowych pomysłów i inspiracji do codziennej pracy. Autorki prezentują nowe podejście do nauki jazdy konnej dzieci, oparte na długoterminowym rozwoju wydolności sportowej, w którym uwzględnia się zarówno indywidualne możliwości każdego dziecka, jak i specyficzne wymogi z uprawianiem jeździectwa.

Wybrane zagadnienia to rozwój motoryczny, a charakterystyka etapów rozwoju dzieci, wydolność sportowa w jeździectwie, rola instruktora, organizacja szkolenia jeździeckiego dla dzieci, nauczanie dzieci, nauka jazdy konnej w praktyce.

 

W treści:

 1. Zmiany w aktywności ruchowej dzieci – zmiany w procesie szkolenia?
 2. Długoterminowe szkolenie jeździeckie dzieci z uwzględnieniem naturalnych etapów rozwoju
 3. Rozwój motoryczny, a charakterystyka etapów rozwoju dzieci
 4. Wydolność sportowa w jeździectwie – teoria treningu i ruchu
 5. Podstawowe szkolenie jeździeckie i wszechstronne szkolenie motoryczne dzieci
 6. Szczególna rola konia w rozwoju osobowości dziecka
 7. Rola instruktora
 8. Organizacja szkolenia jeździeckiego dla dzieci
 9. Nauczanie dzieci
 10. Postępowanie w sytuacjach szczególnych
 11. Nauczanie jazdy konnej dzieci w praktyce

Załączniki

Posłowie

Wykaz literatury

Autor:  Lina Sophie Otto, Meike Riedel

Wydawca:  Akademia Jeździecka

ISBN:  9788394017149

Rok wydania:  2020

Stron:  224

Oprawa:  twarda

Wymiary:  17x24 cm