Jeździectwo Skoki przez przeszkody - Paalman

  • Dodaj recenzję:
  • Wydawnictwo: GALAKTYKA
  • Dostępność: jest w magazynie księgarni
    Wysyłka: w ciągu 24 godzin
  • szt.
  • 66,50 zł 57,80 zł / szt.

Nowe, poszerzone i zaktualizowane wydanie kultowej książki znanego trenera praktyka.

Autor omawia w niej wszystkie etapy treningu konia skokowego, prowadząc czytelnika od okresu wstępnego(zajeżdżanie, lonżowanie, skoki luzem, praca z ziemi), przez ujeżdżenie do skoków, do samego treningu skokowego(obejmującego pracę na cavaletti, szeregi i układy gimnastyczne, a także korektę koni.

Jednocześnie przedstawia teorię i pozostałe aspekty pracy z końmi: radzi, na co zwrócić uwagę przy kupnie konia skoczka, omawia wpływ chowu, pielęgnacji kopyt i poszczególnych elementów rzędu. Książkę zamykają rozdziały dotyczące szkolenia juniorów oraz budowania parkurów – ten ostatni kierowany jest zarówno do gospodarzy toru, jak i do trenerów oraz jeźdźców, którym przystępnie wyjaśnia tajniki stawiania przeszkód.

„Biblia skokowa” Anthony’ego Paalmana bardzo ciekawie wpisuje się w aktualnie trwającą dyskusję między „klasykami a naturalnymi” i może zaskoczyć obie strony sporu.

Książka uważana za klasykę literatury jeździeckiej, przetłumaczona na wiele języków i wielokrotnie wznawiana. W naszym kraju pozycja została wydana po raz pierwszy w 1979 roku i bardzo szybko stała się podstawowym źródłem wiedzy dla jeźdźców i instruktorów.

Nowe, uaktualnione wydanie to wartościowy podręcznik, szczególnie oczekiwany przez wszystkich, którzy specjalizują się w widowiskowej i trudnej dyscyplinie jeździectwa, jaką są skoki przez przeszkody.

Wojciech Mickunas  

Autor:  Anthony Paalman

Rok wydania:  2011

ISBN:  9788375791211

Stron:   462

Oprawa:  twarda

Wymiary:  16,5x24 cm