Mój pies się nie boi

  • Dodaj recenzję:
  • Wydawnictwo: GALAKTYKA
  • Dostępność: jest w magazynie księgarni
    Wysyłka: w ciągu 24 godzin
  • szt.
  • 34,30 zł 29,80 zł / szt.

Jeśli jesteś właścicielem bojaźliwego psa, to wiesz, jak frustrujące bywa obserwowanie jego cierpienia, gdy nie masz pojęcia, jak mu pomóc.

Głowa do góry! Wkrótce zdobędziesz cenne umiejętności, które pomogą ci zaradzić lękom ulubieńca.

Psy wszelkich ras, rozmiarów, dowolnej płci i o różnych doświadczeniach mogą mieć problemy lękowe. Niektóre psy boją się określonych dźwięków, jak grzmot pioruna; inne stresują się, gdy ktoś je dotyka lub czesze; kolejne lękają się jazdy samochodem. Jedne psy boją się zostawać same w domu, a inne wolałyby, by nikt obcy się do nich nie zbliżał. I chociaż w przypadku niektórych psów wydaje się, że pobudzają się lub reagują agresywnie na widok obcych ludzi lub psów, przyczyną takich zachowań w rzeczywistości najczęściej jest strach.

Zdobędziesz wiedzę o przyczynach lękliwych zachowań, o tym, jak rozpoznawać bodźce wywołujące strach u psa, jak dostrzegać najmniejsze nawet oznaki stresu zwierzęcia, w jaki sposób twoja postawa i zachowanie mogą wpływać na reakcje psa oraz jak wprowadzać w życie skuteczne programy modyfikacji zachowań. Odkryjesz terapie uzupełniające, mogące być stosowane w połączeniu z modyfikacją zachowań, co pozwoli ci osiągnąć jeszcze lepsze rezultaty. Dowiesz się także, kiedy sięgnąć po telefon i o pomoc poprosić profesjonalistę. Mówiąc krótko: zrozumiesz, jak radzić sobie z wyzwaniami, które niesie życie z bojaźliwym psem.

Przedstawione pomysły, techniki i procedury mogą być stosowane w pracy nad większością kłopotów, których podłożem jest lęk. Najczęstsze problemy – lęk przed obcymi psami lub obcymi ludźmi – są szeroko omówione. W tej książce znajdziesz również rozdziały poświęcone konkretnym lękom, jak lęk przed burzą, przed chodzeniem po schodach, przed różnymi przedmiotami, przed byciem czesanym, jeżdżeniem samochodem, wizytą u weterynarza, a nawet lęk przed jednym z członków rodziny.

Przede wszystkim jednak – wykaż się cierpliwością wobec swojego zwierzęcia. Zmiana emocji leżących u podstaw lękliwych zachowań wymaga czasu. Mimo że nie wszystkie psy będą w stanie pokonać całkowicie swoje lęki, zapewniam, że bez względu na przyczynę jego bojaźni, możesz zmienić ten stan i pomóc psu poczuć się pewniej oraz bezpieczniej. A w większości przypadków będziesz w stanie pomóc swojemu psu całkowicie pokonać lęki.

Ta książka w pierwszej kolejności pomaga właścicielowi psa w przejściu od stanu „nieświadomego posiadacza” do stanu „świadomego przewodnika”. Pies jest zwierzęciem złożonym i żeby go zrozumieć trzeba nauczyć się odczytywania i interpretacji komunikatów, które do nas wysyła. Informacje zawarte w książce Nicole Wilde odpowiadają współczesnej wiedzy kynologicznej i zoopsychologicznej, a jednocześnie są podane w elegancki i czytelny sposób. Autorka nie tylko podpowiada jak pomóc psu lękliwemu, ale też opisuje objawy i przyczyny zaburzeń lękowych, a bez znajomości objawów i ich przyczyn, nie da się przecież postawić właściwej diagnozy oraz zaprojektować takiej ścieżki terapeutycznej, która psu pomoże, a nie zaszkodzi!

Książka zawiera ponadto cenne wskazówki profilaktyczne, gdyż odpowiada na pytania jak wychowywać psa, aby jego reakcje były adekwatne do sytuacji, a nie przerysowane, jak to jest w przypadku psów lękliwych. To niewątpliwie pozycja godna polecenia wszystkim, którzy opiekują się psami – i tymi odważnymi i tymi, które się boją!

 Marcin Wierzba, biolog, treser pozytywny, zoopsycholog.

Autor: Nicole Wilde

Tłumaczenie: Magda Urban

ISBN: 978-83-7579-061-0

Stron: 392

Oprawa: miękka, papier - offset.

Wymiary: 16,5X24 cm