Mowa koni | książka o koniach

 • Dodaj recenzję:
 • Wydawnictwo: GALAKTYKA
 • Waga: 0.69 kg
 • Dostępność: jest w magazynie księgarni

 • Historia ceny
  Najniższa cena 30 dni przed obniżką: 37,30 zł brutto
 • Wysyłka: w ciągu 24 godzin
 • szt.
 • 31,00 zł / szt.
 • Paypal, Przelew bankowy, PayU, Kurier Pocztex Kurier 48 - Płatność za pobraniem, Paczkomaty InPost - Płatność za pobraniem, Paynow

Rozmowy z końmi w ich języku

Naucz się rozumieć mowę twojego konia i odpowiedz mu w jego języku!

Każdy ruch konia – drgnięcie skóry, rozszerzenie nozdrzy, mrugnięcie, machnięcie ogonem – może być gestem o wielkim znaczeniu. Ludzie zazwyczaj lekceważą albo mylnie interpretują te sygnały, co nieuchronnie prowadzi do dezorientacji konia i frustracji człowieka. Sharon Wilsie oraz Gretchen Vogel rozkładają subtelny język mowy ciała konia na najbardziej podstawowe elementy, dzięki czemu łatwiej go dostrzeżemy i zinterpretujemy. Autorki podpowiadają również, jak komunikować się z końmi za pomocą zaplanowanych, celowych gestów. Doradzają, jak oddychać i jaką postawę przyjmować, aby łatwiej wsłuchiwać się w język koni oraz mówić do nich tak, aby nas rozumiały, zamiast oczekiwać, że to one zrozumieją nas. Ten praktyczny system może stosować każda osoba pracująca z końmi: instruktor jeździectwa, ujeżdżacz młodych koni, jeździec rekreacyjny lub zapalony zawodnik. Efekt? Nieporozumienia między koniem i człowiekiem zmienią się w uprzejme „dyskusje”, dające coraz lepsze, pozytywne rezultaty.

Konie komunikują się z nami przez cały czas tak subtelnie, że prawie tego nie zauważamy. Możesz na przykład wrzucić koniowi siano do paśnika w porze karmienia, wrócić do domu i naszykować się do wyjścia do pracy. Kto z nas obejrzy się za siebie i zauważy , że jego podopieczny ma wciąż jedno ucho skierowane w jego stronę, choć zajmuje się jedzeniem? Co jest takiego ważnego w tych drobiazgach?

To mowa koni, sposób interakcji zwierząt ze sobą wzajemnie. Wszystkie ruchy w stadzie są zauważane.

Pracując w pobliżu swojego konia, obserwuj go jak najdokładniej. Ucząc się ich języka, zdasz sobie sprawę z tego, jak wiele się między końmi dzieje.

Konie komunikują się z nami przez cały czas, lecz robią to tak subtelnie, że nawet tego nie zauważamy.

Dzięki tej książce nauczysz się mowy koni w 12 prostych krokach. Wilsie wyjaśnia, jak rozumie komunikację między tymi zwierzętami poprzez różne rodzaje oddechów i mowę ciała, by następnie przejść do „Czterech P” mowy koni: Powitania, Pójścia gdzieś, Pieszczot i Pójścia sobie. Liczne ćwiczenia pozwolą ci trenować stopniowanie intensywności reakcji i pomogą zapanować nad tym, co dzieje się z twoim ciałem zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Przygotuj się też na wypróbowanie dziesiątek gotowych „rozmów z koniem”, ilustrujących je krok po kroku szablonów i kolorowych zdjęć, które otworzą ci oczy.

Są ludzie, którym porozumienie z końmi udaje się lepiej niż innym. Mówi się o nich, że „mają dryg do koni”. Te osoby nieświadomie, instynktownie zachowują się w sposób, który konie są w stanie zrozumieć. Autorka przez lata obserwowała wzajemne reakcje koni i zauważyła, że pewne zachowania i gesty powtarzają się u każdego osobnika. Na tej podstawie stworzyła cały elementarz prostych gestów i zachowań, które – zastosowane w odpowiedniej chwili – pozwolą nam w zrozumiały sposób przekazać koniowi konkretne informacje. Ich skuteczność sprawdziła i udowodniła w praktyce podczas kursów i indywidualnych konsultacji z opiekunami koni. Mowa koni pomoże nauczyć się języka, jakim konie komunikują się między sobą, oraz łatwiej odczytywać sygnały, jakimi próbują porozumiewać się z nami. Opanowanie tej umiejętności pozwoli na lepszy kontakt z tymi zwierzętami, ułatwiając ich wychowanie, szkolenie i treningi. To naprawdę pasjonująca przygoda.

Wojciech Mickunas, http://hipologia.pl/

 

Spis Treści

WSTĘP

KROK 1         Budowanie fundamentów

KROK 2         Obserwowanie wyrazu twarzy

KROK 3         Cztery P mowy koni i rytuał powitania

KROK 4         Pójście gdzieś

KROK 5         Mowa koni w ręku

KROK 6         Rytuał pieszczot: Odnajdywanie jedności

KROK 7         Pięć poziomów intensywności

KROK 8         Rozmowy na temat wrażliwych obszarów i asekuracyjność

KROK 9         Poruszanie się z gracją

KROK 10       Kto właściwie prowadzi?

KROK 11       Niech będą wolne

KROK 12       Jesteś wreszcie na górze… I co teraz?

Autor:  Sharon Wilsie, Gretchen Vogel

Wydawca:  GALAKTYKA

Rok wydania:  2020

ISBN:  9788375797909

Stron:  248

Oprawa:  miękka

Wymiary:  16,5x24 cm