Poradnik młodego jeźdźca

  • Dodaj recenzję:
  • Wydawnictwo: GALAKTYKA
  • Dostępność: jest w magazynie księgarni
    Wysyłka: w ciągu 24 godzin
  • szt.
  • 45,40 zł 39,50 zł / szt.

Napisany na podstawie długiej praktyki, z dogłębną znajomością rzeczy Poradnik młodego jeźdźca, wszedł do klasyki literatury jeździeckiej.

Opracowany przez autorkę na nowo, zaktualizowany i poszerzony, jest zarówno atrakcyjną lekturą, jak i wszechstronnym przewodnikiem po wiecznie aktualnych tematach: postępowaniu z końmi i nauce jazdy konnej.
Od kilku lat istnieje w naszym kraju system zdobywania odznak jeździeckich Polskiego Związku Jeździeckiego. Wszyscy adepci hipiki, którzy zamierzają w przyszłości startować w zawodach, być może zostać kiedyś instruktorem czy sędzią jeździeckim, muszą rozpocząć od egzaminu na Brązową Odznakę Jeździecką.
Aby pomyślnie zdać obowiązujący na nią egzamin, trzeba wykazać się umiejętnościami praktycznymi i wiedzą teoretyczną. Większość zdających ogranicza się do przeczytania istniejącego zestawu pytań i odpowiedzi. Bardziej ambitni sięgają po choć jedną pozycję z dostępnej literatury. Ten poradnik to właśnie książka, którą powinni przeczytać wszyscy przygotowujący się do pierwszego jeździeckiego egzaminu.

 Wojciech Mickunas
Isabelle von Neumann-Cosel, dziennikarka i autorka książek, jest instruktorką jeździectwa oraz sędziną Niemieckiej Federacji Jeździeckiej. Mieszka w południowo-zachodnich Niemczech, ma trzy jeżdżące konno córki. Napisała wiele artykułów, książek i scenariuszy do filmów poświęconych koniom i jeździectwu, przeznaczonych dla wszystkich grup wiekowych. Od wielu lat z dużym zaangażowaniem uczy jazdy konnej dzieci i młodzież.

Największy sukces wydawniczy przyniósł jej sprzedany w ponad 50 tysiącach egzemplarzy Poradnik młodego jeźdźca.

Autor: Isabelle von Neumann-Cosel

Tłumaczenie: Maurycy Merunowicz

Tytuł oryginału: Das Pferdebuch fur junge Reiter

ISBN: 978-83-7579-091-7

Rok wydania: 2009

Stron: 264

Oprawa: twarda, papier - kreda.

Wymiary: 17,5x24,5 cm