Świadoma Jazda Konna w Praktyce RWYM + Trenuj z sercem

 • komplet
 • 181,00 zł 158,00 zł / komplet

Świadoma Jazda Konna w Praktyce

 Mary Wanless w innowacyjny sposób wyjaśnia, jak:

 • doskonalić dosiad
 • wzmacniać mięśnie potrzebne do pracy w siodle
 • poprawiać asymetrie
 • podtrzymywać pozytywne nastawienie
 • ćwiczyć ciało i umysł w przyswajaniu sobie nowych technik i w pozbywaniu się starych nawyków
 • radzić sobie z problemami, takimi jak pochylanie się i odchylanie, przeprostowywanie i zaokrąglanie pleców, i wieloma innymi

Heather Blitz, dwukrotna medalistka Igrzysk Panamerykańskich, służy jako model ilustrujący doskonałą biomechanikę w stępie, kłusie, galopie oraz w ruchach zaawansowanych.
Spis treści:

Przedmowa do wydania polskiego

Przedmowa

Podziękowania

Wstęp
RIDE WITH YOUR MIND
1. O uczeniu się

2. Wzorzec: stęp, kłus, galop
CZĘŚĆ PRAKTYCZNA – ANALIZA PRZYPADKÓW 

Cztery podstawowe błędy dosiadu
3. Pochylanie się

4. Przeprost pleców

5. Zaokrąglanie pleców

6. Odchylanie się
Asymetrie
7. Symetria i pomoce do skręcania

8. Układanie tułowia w całość
Dalsze rozwijanie umiejętności
9. Skupienie uwagi

10. Chody boczne

11. Praca zaawansowana: ciąg, piaff, pasaż i piruety
Zakończenie

Indeks

RWYM to nie tylko techniczny i biomechaniczny aspekt jazdy konnej, to stan umysłu i pogłębiona świadomość. Świadomość, która nie ogranicza się jedynie do własnego ciała, ale obejmuje również ciało konia, obejmuje emocje, napięcia, obserwacje nawyków. RWYM uczy podejścia nacechowanego empatią, uczy pokory i otwartości, jednocześnie otwierając drzwi do rozwoju. To fascynująca podróż. Mam nadzieję, że i Was wzbogaci i przyczyni się do poszerzenia horyzontów.

Anna Stępkowska

 

Trenuj z sercem

Biomechanika czterech wymiarów w szkoleniu współczesnego konia sportowego

 

Tytuł oryginalny: Compassionate Training For Today’s Sport Horse. Biomechanics in Four Dimensions. The Key to Improving Posture, Balance and Strength.

 

Przekład: Beata Fiłonowicz

 

Zamiast ściśle trzymać się zasad klasycznego lub sportowego szkolenia, autorka bierze pod uwagę budowę współczesnych koni sportowych. Jej zalecenia uwzględniają zarówno mocne, jak i słabe strony tych koni, które często są długonogie i mają hipermobilne stawy, co powoduje, że ich ruch jest imponujący, ale też łatwiej ulegają urazom. Książka opisuje szczegółowo, jak nauczyć konia poruszania się w równowadze i samoniesieniu w czterech wymiarach ruchu.

Po przeczytaniu tej pozycji praca w siodle już nigdy nie będzie taka sama. Książka rozkłada teorię  szkolenia koni na czynniki pierwsze. Jeśli jesteś doświadczonym jeźdźcem na, pewno udzieli Ci odpowiedzi na nurtujące Cię wciąż pytania. Jeśli początkującym – masz szczęście, że jest z Tobą na początku Twojej przygody z końmi.

Gdy ją czytasz, czujesz się tak, jakbyś właśnie siedział na koniu. W końcu możesz zrozumieć, jak koń odbiera nasze działania, gdy siedzimy na jego grzbiecie. Te momenty olśnienia przychodzą niespodziewanie. Nagle staje się jasne, dlaczego koń wciąż uparcie rusza się w taki, a nie inny sposób pod siodłem. Ta książka daje szansę spełnienia marzenia, aby wreszcie koń mógł z nami rozmawiać, a my wreszcie zrozumiemy go od razu. Autorka doskonale interpretuje język ciała konia i oddaje głos koniom, które przeżywają trudności w procesie treningu.

Przyczyna zachowań koni i ich sposobu poruszania się na treningu stanie się oczywista, a dążenie do osiągnięcia równowagi będzie procesem łatwiejszym i przede wszystkim przyjemniejszym dla Ciebie i Twojego konia.

Słowo wstępne napisał Manolo Mendez, jeden z najbardziej wrażliwych trenerów, którzy prowadzą holistyczne treningi, pełne empatii i wyczucia. Oparte są one na 3 filarach: treningu pod siodłem, w ręku oraz pracy manualnej z ciałem konia. Koń jest partnerem, którego się traktuje z pełnym szacunkiem, nie pozwala się go poniżać, zmuszać do niezrozumiałych ćwiczeń, powodować strachu i stanu napięcia, które są tak szkodliwe dla jego ciała.

 

DLACZEGO POWINIENEŚ MIEĆ TĘ KSIĄŻKĘ?

 1. Daje solidną podstawę do pracy z końmi.
 2. Jest napisana prostym językiem, liczne powtórzenia dają czytelnikowi pewność, że wiedza zostanie utrwalona.
 3. Otwiera drogę do lepszego zrozumienia innych lektur na temat treningu koni oraz bardziej świadomego uczestnictwa w szkoleniach prowadzonych przez dobrych trenerów.

Uwzględnia (wreszcie!) współczesne problemy w szkoleniu koni.

Autor:  Mary Wanless / Karin Leibbrandt

ISBN:  978-83-62764-08-2 / 978-83-945135-3-5

Rok wydania:  2016 / 2019

Stron:  208 / 240

Oprawa:  miękka / twarda

Wymiary:  25x19 cm / 16,5x24 cm