Świadoma Jazda Konna RWYM

 • Dodaj recenzję:
 • Wydawnictwo: Świadome Jeździectwo
 • Waga: 0.5 kg
 • Dostępność: jest w magazynie księgarni

 • Historia ceny
  Najniższa cena 30 dni przed zmianą: 77,00 zł brutto
 • Wysyłka: w ciągu 24 godzin
 • szt.
 • 85,50 zł / szt.
 • Paypal, Przelew bankowy, PayU, Kurier Pocztex Kurier 48 - Płatność za pobraniem, Paczkomaty InPost - Płatność za pobraniem

Ride With Your Mind  -  RWYM

Innowacyjne Strategie Zdobywania Umiejętności Jeździeckich

Wydanie trzecie

Nauczenie się dobrze jeździć konno stanowi olbrzymie wyzwanie, o wiele poważniejsze, niż większość jeźdźców to sobie wyobraża.

Mary Wanless wierzy jednak, że podstawowe umiejętności jeździeckie mogą być opanowane przez praktycznie każdego, jeżeli tylko wyposaży się go we właściwe narzędzia.

Świat jeździecki dysponuje bogactwem opisów tego, jak koń i jeździec powinni wyglądać, ale brakuje rzetelnej informacji w jaki sposób osiągnąć pożądany efekt. Wybitni jeźdźcy jeżdżą dobrze nie wiedząc dokładnie, jak to robią i bez zrozumienia dlaczego przeciętny jeździec nie jest taki jak oni i nie potrafi zrobić tego samego.

Osobistą misją Mary Wanless od końca lat 1970-tych, od kiedy prowadzi badania, stało się odkrycie sekretów wybitnych jeźdźców, rozłożenie komponentów ich umiejętności na czynniki pierwsze oraz znalezienie sposobu opisywania ich w taki sposób, aby były zrozumiałe dla przeciętnego jeźdźca. Ostatecznym rezultatem jej uznanych metod treningowych Ride With Your Mind jest skuteczne przeobrażanie jeźdźców przeciętnych w utalentowanych.

Celem tej książki jest przedstawienie w prosty sposób metod Mary Wanless oraz dostarczenie czytelnikowi podstawowych narzędzi niezbędnych do osiągnięcia niezależnego dosiadu w stępie i kłusie, zarówno w przejściach jak i w jeździe po prostej, na zakrętach oraz po kole. Jeździec znajdzie w niej również wskazówki co robić, jeśli coś nie do końca udaje mu się tak, jak by chciał.

Mary Wanless wyjaśnia jak używać swojego ciała, nóg i rąk w prawidłowy sposób oraz opisuje części składowe idealnego kontaktu.

Każda sesja zawiera instrukcje, zadania do samodzielnego wykonania umożliwiające sprawdzenie siebie, ćwiczenia oraz pomysły na uporanie się z błędami występującymi podczas procesu uczenia się dzisiaj i w przyszłości. Taki układ umożliwia skuteczne uczenie się.

Korzystając z przedstawionych w książce strategii jeździec odkryje jak połączyć się z koniem w sposób dla konia zrozumiały i umożliwi mu poprawne poruszanie się w samoniesieniu.

Przedstawione techniki dają jeźdźcowi równocześnie bezpieczeństwo, stabilność i skuteczność w siodle, często umożliwiając osiągnięcie poziomu o którym nawet nie marzył.

Spis treści:

Wstęp

Rozdział 1      Podstawowa pozycja. Ustawienie jeźdźca w pionie

Rozdział 2      Połączenie podstawowe. Kości kulszowe

Rozdział 3      Dosiad spokojny. „Podłączenie się”

Rozdział 4      Poczucie pewności siebie, siły i mocy. Osadzanie się

Rozdział 5      Oddychanie. Jak oddychać podczas osadzania się

Rozdział 6      Stabilizowanie ciała. Napięcie mięśniowe i proces uczenia się

Rozdział 7      Dosiad lekki. Odpowiedzialność za ciężar własnego ciała

Rozdział 8      Używanie pleców. Zwężanie się

Rozdział 9      Odczarowanie zakrętów i kół. Wstęp do sterowania

Rozdział 10    Łydka, łydka, łydka? Łydka – wyzwanie fizyczne

Rozdział 11    Odkrywanie kontaktu. Kontakt, zatrzymanie ze stępa i ruszanie

Rozdział 12    Dosiad niezależny. Dorównanie siłom działającym na twoje ciało

Rozdział 13    Ustawienie „na wędzidle”? Kształtowanie konia

Rozdział 14    Partnerstwo jeźdźca i konia. Omówienie wzajemnego oddziaływania jeźdźca i konia

Słownik

Indeks

Autor:  Mary Wanless

ISBN:  978-83-62764-15-0

Rok wydania:  2021

Stron:  127

Oprawa:  miękka

Wymiary:  24,5x19 cm