Trenuj z sercem

  • Dodaj recenzję:
  • Wydawnictwo: Sassebi
  • Dostępność: jest w magazynie księgarni
    Wysyłka: w ciągu 24 godzin
  • szt.
  • 93,70 zł 81,50 zł / szt.

Biomechanika czterech wymiarów w szkoleniu współczesnego konia sportowego

Behawiorystyka koni

Tytuł oryginalny: Compassionate Training For Today’s Sport Horse. Biomechanics in Four Dimensions. The Key to Improving Posture, Balance and Strength.

Przekład: Beata Fiłonowicz

 

Zamiast ściśle trzymać się zasad klasycznego lub sportowego szkolenia, autorka bierze pod uwagę budowę współczesnych koni sportowych. Jej zalecenia uwzględniają zarówno mocne, jak i słabe strony tych koni, które często są długonogie i mają hipermobilne stawy, co powoduje, że ich ruch jest imponujący, ale też łatwiej ulegają urazom. Książka opisuje szczegółowo, jak nauczyć konia poruszania się w równowadze i samoniesieniu w czterech wymiarach ruchu.

Po przeczytaniu tej pozycji praca w siodle już nigdy nie będzie taka sama. Książka rozkłada teorię  szkolenia koni na czynniki pierwsze. Jeśli jesteś doświadczonym jeźdźcem na, pewno udzieli Ci odpowiedzi na nurtujące Cię wciąż pytania. Jeśli początkującym – masz szczęście, że jest z Tobą na początku Twojej przygody z końmi.

Gdy ją czytasz czujesz się tak, jakbyś właśnie siedział na koniu. W końcu możesz zrozumieć, jak koń odbiera nasze działania, gdy siedzimy na jego grzbiecie. Te momenty olśnienia przychodzą niespodziewanie. Nagle staje się jasne, dlaczego koń wciąż uparcie rusza się w taki, a nie inny sposób pod siodłem. Ta książka daje szansę spełnienia marzenia, aby wreszcie koń mógł z nami rozmawiać, a my wreszcie zrozumiemy go od razu. Autorka doskonale interpretuje język ciała konia i oddaje głos koniom, które przeżywają trudności w procesie treningu.

Przyczyna zachowań koni i ich sposobu poruszania się na treningu stanie się oczywista, a dążenie do osiągnięcia równowagi będzie procesem łatwiejszym i przede wszystkim przyjemniejszym dla Ciebie i Twojego konia.

Słowo wstępne napisał Manolo Mendez, jeden z najbardziej wrażliwych trenerów, którzy prowadzą holistyczne treningi, pełne empatii i wyczucia. Oparte są one na 3 filarach: treningu pod siodłem, w ręku oraz pracy manualnej z ciałem konia. Koń jest partnerem, którego się traktuje z pełnym szacunkiem, nie pozwala się go poniżać, zmuszać do niezrozumiałych ćwiczeń, powodować strachu i stanu napięcia, które są tak szkodliwe dla jego ciała.

 

DLACZEGO POWINIENEŚ MIEĆ TĘ KSIĄŻKĘ?

  1. Daje solidną podstawę do pracy z końmi.
  2. Jest napisana prostym językiem, liczne powtórzenia dają czytelnikowi pewność, że wiedza zostanie utrwalona.
  3. Otwiera drogę do lepszego zrozumienia innych lektur na temat treningu koni oraz bardziej świadomego uczestnictwa w szkoleniach prowadzonych przez dobrych trenerów.

Uwzględnia (wreszcie!) współczesne problemy w szkoleniu koni.

 

Spis treści

 

7      Słowo wstępne - Manolo Mendez

19    Wiadomość od serca dla wszystkich właścicieli koni

23    Wstęp - Postęp w jeździectwie sportowym

27    Okiem i sercem polskiego trenera

28    Rozdział 1     Po co tworzyć nowe metody treningowe?

48    Rozdział 2     Współczesny koń sportowy a syndrom krzywego konia

80    Rozdział 3     4DimensionDressage: szkolenie współczesnego konia sportowego

112  Rozdział 4     Rozpoznawanie utraty równowagi i równoważenie konia: LCR(S)

140  Rozdział 5     Prawidłowa postawa

172  Rozdział 6     Jak konie się uczą?

184  Rozdział 7     Szkolenie w czterech wymiarach w praktyce

233  Przypisy tłumacza

Autor:  Karin Leibbrandt

Wydawca:  Sassebi

ISBN:  978-83-945135-3-5

Rok wydania:  2019

Stron:  240

Oprawa:  twarda

Wymiary:  16,5x24cm