Zaklinaczka koni

  • Dodaj recenzję:
  • Wydawnictwo: GALAKTYKA
  • Waga: 0.31 kg
  • Dostępność: jest w magazynie księgarni
    Wysyłka: w ciągu 24 godzin
  • szt.
  • 27,60 zł / szt.

Zaklinaczka koni to pełna emocji, fascynująca opowieść odsłaniająca historię starań Andrei o zdobycie zaufania i porozumienia z końmi.

Jest tu opisana historia uczennicy Monty'ego Robertsa, lekko napisana, ciekawa, interesująca i refleksyjna. Nie jest to książka o tym, jak zaklinać konie, ale można czytając ją, trafić na wiele smaczków i ciekawych informacji.

Poznając jej drogę do sukcesu w naturalnym treningu koni, od dziecięcych fascynacji kucykiem, poprzez pierwsze próby jeździeckie , spotkanie z Robertsem, aż do otwarcia własnego ośrodka szkoleniowego, odkrywamy, jak prawdziwa pasja prowadzi do spełnienia największych marzeń.

 

     Andrea Kutsch ponad cztery lata poświęciła na studiowanie moich metod. Jestem bardzo dumny, że zdecydowała się nauczać zgodnie z moimi założeniami. Świat miłośników koni na pewno z tego skorzysta i stanie się dzięki temu lepszy. Andreę charakteryzuje niezwykła wrażliwość w podejściu do koni – potrafi znakomicie z nimi pracować. Jestem jednak przekonany, że jej prawdziwym powołaniem jest uczenie innych ludzi. Jej studenci szybko zauważą, że Andrea ma tylko jeden cel: najwyższą jakość nauczania.

     Monty Roberts

     „Dlaczego nie potrafisz mówić?”– to pytanie, które zadają zarówno małe dziewczynki, zakochane w swoich koniach, jak i starzy, doświadczeni koniarze. Od czasu Monty’ego Robertsa wiemy, że konie potrafią wiele „powiedzieć” i „rozmawiają” ze sobą. Wiemy, że „przemawiają” także do nas, a my jesteśmy w stanie zrozumieć ich język, a nawet „mówić” do nich tak, aby nas rozumiały. Ta książka fascynuje od pierwszego do ostatniego zdania.

     Wojciech Mickunas

 

Terapia koni z problemami to jedno, ale prowadzenie profilaktyki to jest inna sprawa. Świadomość tego sprawiła, że Andrea Kutsch zapragnęła stworzyć własną akademię. Ma to być szkoła kształcąca profesjonalistów w sprawach koni; ludzi, którzy podążają nowymi szlakami, akceptują konia jako pełnowartościowego partnera i uwzględniają jego prawa podczas szkolenia młodych koni czy treningu dorosłych już osobników.

Ma to być szkoła która pomaga przezwyciężyć postawę pełną przemocy i  która uczy słuchania języka koni i jego rozumienia .

 

Autor: Andrea Kutsch

ISBN: 9788375798418

Rok wydania: 2021

Wydanie: 2

Stron: 216

Oprawa: miękka

Wymiary: 15x21 cm